STRONA GŁÓWNA KURSY KATEGORIE KONTAKT GALERIA

Warto przeczytać

Zapisz się na kurs
Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Imię i Nazwisko :

E-mail:

Telefon:

Adres :

Kurs :

Antyspam: wpisz słownie wynik dodawania 95 + 5 (małymi literami)

 

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów kursu prawa jazdy, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.)


 Zasady eco-drivingu.

Złote zasady eco-drivingu:

1. Hamowanie silnikiem- najlepszym sposobem jest redukcja biegów podczas wytracania prędkości i wciskanie sprzęgła na chwilę przed ostatecznym zatrzymaniem auta.

2. Zdecydowane i możliwie najkrótsze przyspieszanie- podczas rozpędzania auta trzeba zdecydowanie wciskać pedał gazu. Należy jechać ze stałą prędkością i na niskich obrotach. Chodzi o to,żeby zwiększone zapotrzebowanie na paliwo występowało jak najkrócej.

3. Prawidłowe ciśnienie w oponach.

4. Obserwacja drogi i przewidywanie zachowania innych uczestników ruchu- najważniejsze jest kontrolowanie sytuacji na kilkaset metrów przed samochodem, dzięki temu łatwiej jest uniknąć mocnego hamowania lub przyspieszania. Podczas ruszania na pierwszym biegu zużycie paliwa jest szczególnie wysokie.

Od stycznia 2015 r. część praktyczna egzaminu państwowego zawierać będzie dodatkowe zadania dotyczące właśnie zasad eko jazdy.

 


facebook